אומנות

מטרות

הקרן תיזום, תעודד ותסייע לפעילויות שמטרתן קידום התרבות, האומנות והמוסיקה בישראל, וזאת, בין היתר, בדרך של העמדת תרומות, מענקים, מלגות או בכל דרך אחרת שיקבע הדירקטוריון, ובכלל זה:

  • תמיכה בגופים או בפעולות, שנועדו להביא לקידום תחומים אלה ולהשגת מצוינות בהם.
  • תמיכה בהקמת תשתיות לקידום התרבות, האמנות והמוסיקה בישראל, וזאת בדרך של שיתוף פעולה עם גופים וארגונים הפועלים בתחומים אלה.
  • תמיכה וסיוע לארגונים ויחידים, העוסקים ופועלים בתחומים אלו.

הקרן תומכת בארגוני אומנות, וכן באומנות, כאמצעי להעשרה והעצמה של אוכלוסיות בפריפריה (חברתית ו/או גיאוגרפית).

ארגונים בהם תומכת הקרן

 להקת בת שבע

הקרן החליטה לתמוך בלהקה החל משנת 2013. היא מסייעת ללהקה להמשיך בפעילותה המבורכת, באמצעות תרומה לשיפוץ הסטודיו הוותיק, וכן על ידי תמיכה בפעילות המופעים בפני ילדים, בישובים בכל הארץ, ויצירות אומנותיות חדשות.

תמיכת הקרן בבת שבע

 

 קשת אילון

הקרן החליטה בשנת 2013 לתמוך בפעילות הרבה והמגוונת של ארגון קשת אילון, הפועל לטיפוח וקידום כנרים ונגני כלי קשת צעירים מחוננים, בגליל ובארץ כולה. הקרן תרמה למימון סמינר כלי קשת של נגנים ישראלים.

תמיכת הקרן בקשת אילון

 

 עמותת נא לגעת

הקרן בחרה לתמוך בפעילותה הייחודית של עמותת נא לגעת, המקדמת, באמצעות מיזמים עסקיים-חברתיים, את תעסוקתם של אנשים חרשים ועיוורים.

תמיכת הקרן בעמותת נא לגעת

 

 קרן תרבות אמריקה ישראל

הקרן החליטה בשנת 2014 לתמוך בפעילות של הקרן הוותיקה, בתוכניות המילגות למוזיקה, וכן במלגות לתוכנית חדשה של קרן התרבות אמריקה ישראל, שתיתן מענה לאומנים בתחום של אומנות חזותית.

תמיכת הקרן בקרן התרבות אמריקה ישראל

 

 להקת המחול הקיבוצי

הקרן החליטה בשנת 2014 לתמוך בפעילות הלהקה, לשם קידום הופעותיה בפני ילדים, בבתי ספר באזורי פריפריה.

להקת המחול הקיבוצית

 

 מרכז קהילתי גילה ע"ש עדי יפה – קונסרבטריון

המינהל הקהילתי גילה הינו עמותה, הפועלת באוריינטציה חברתית, מתוך אחריות כלכלית, באמצעות מעורבות תושבים ודמוקרטיה קהילתית, למען שיפור איכות החיים, תוך הקפדה על מצוינות בשירות. הקונסרבטוריון במינהל קהילתי גילה פועל למעלה מ 15 שנה, ומיועד לילדים, נוער, מבוגרים והגיל השלישי. הקונסרבטוריון הינו מסגרת חינוכית מהגיל רך ועד גיל הזהב. מעבר להיותו מרכז לטיפוח וקידום המוסיקה, הוא מהווה בסיס לחיבור בין הקהילות השונות בשכונה, ביניהן: גני ילדים, תלמידי בתי הספר, עולים חדשים, מבוגרים וילדים, דתיים וחילונים, המגיעים לפעילות מוסיקלית עשירה ומגוונת. לימודי הנגינה הינם במגוון רחב של כלים: פסנתר, כלי קשת, כלי נשיפה ופיתוח קול. כמו כן פועלים בו הרכבים שונים כגון: הרכבי כינורות, מקהלות ותזמורת.

הקונסרבטוריון מעניק חוויה מקצועית במוסיקה, ברמה גבוהה, ומאפשר לתלמידיו להופיע באופן סדיר בפני קהל. צוות המורים הינו ממיטב אנשי המקצוע, בוגרי אקדמיות למוסיקה בארץ ובחו"ל.

כיום לומדים בקונסרבטוריון מעל  150 תלמידים (מבוגרים וילדים). הקרן החליטה לתמוך בקונסרבטוריון ובתיאטרון הקהילתי של המרכז החל משנת 2015.

 

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה

התזמורת היא אחת התכניות של המרכז למוסיקה בירושלים, מוסד ללא כוונות רווח שהוקם בשנת 1973 על ידי טדי קולק והכנר הדגול אייזיק שטרן.
התזמורת מקבצת לתוכה את 90 הכישרונות הצעירים הבולטים בארץ בין הגילאים 14 ו- 18 לתכנית תלת שנתית. מטרת התזמורת היא להקנות למשתתפיה ידע ומיומנויות, החיוניים למימוש הפוטנציאל האמנותי הגלום בהם ולחייהם המקצועיים בעתיד. התזמורת מציבה בפני הצעירים אתגרים מוסיקאליים גבוהים ביותר ויוצרת הזדמנויות לשיתופי פעולה מעורר השראה, בהיקף וברמה הקיימים אך ורק במסגרת הפעילויות של התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה. רבים מבוגרי התזמורת מעשירים את עולם המוסיקה כסולנים, נגנים קאמריים, נגני תזמורת, מורים בולטים ובעלי תפקידים מרכזיים בתחום המוסיקה בארץ ומחוצה לה. הקרן החליטה לתמוך בתזמורת הצעירה בשנת 2015
התזמורת הישראלית הצעירה

הודעה הקרן:

בתום עשר שנות פעילות פוריות בתחומים בהם פועלת הקרן, הוחלט להעמיק את התמיכה ואת מעורבות הקרן במיזמים קיימים ונבחרים. על כן מעתה לא יתקבלו פניות מקוונות דרך האתר.
אנו מודים על שיתוף הפעולה.