זיו נעורים

עמותת 'זיו נעורים' הוקמה בשנת 2000 על ידי בוגרי שייטת 13, וקרויה על שמו של לוחם השייטת זיו לוי ז"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו. לעמותה תכנית העצמה והתערבות ייחודית: באמצעות החיבור לים ופיתוח מיומנויות בהשטת כלי שייט, מבקשת העמותה להקנות לבני נוער בסיכון ערכים, יכולות ומיומנויות לטובת הצלחה בלימודיהם, בשירותם הצבאי ובעבודתם בהמשך חייהם. השנה משתתפים בפעילויות העמותה כ-500 בני נוער מכל רחבי הארץ.

 

בני הנוער המשתתפים בפעילויות אלו הינם בני נוער בסיכון, אשר חלק מהם משולב במסגרות השמה חוץ-ביתיות (פנימיות, כפרי נוער).
המודל החינוכי של העמותה מכונה "דרך הים".

 

הוא משלב פעילות ימית עם הנחיה קבוצתית ופרטנית של מדריך חברתי המלווה את הקבוצה לאורך כל שנת הפעילות. המודל מותאם לאוכלוסיות שונות ומביא לשיפור היכולות הלימודיות של בני הנוער. באמצעות התנסות וחוויית הצלחה עם מגוון כלי השייט בני הנוער מקבלים הזדמנות לגלות את הפוטנציאל האישי להם בדרך ייחודית, לשפר את הדימוי העצמי והביטחון האישי ולרכוש כלים כמו אחריות, משמעת, התמדה, עבודה בצוות וכד', המהווים את הבסיס להצלחה במסגרות החיים.

 

המודל מיושם כיום במרכזים ימיים-חברתיים באשדוד ובנתניה, אליהם הצטרף השנה מרכז חדש בעכו. המרכזים משלבים תשתית, ציוד וידע ימי עם הון אנושי איכותי. מטרותינו הן יצירת חווית הצלחה לבני הנוער בסביבה ימית מאתגרת, העצמה של מיומנויותיהם האישיות והחברתיות, שילובם במסגרת קבוצה חברתית חינוכית וחינוך לאזרחות טובה ולמעורבות פעילה בקהילה ולשמירת הטבע ואיכות הסביבה.

הודעה הקרן:

בתום עשר שנות פעילות פוריות בתחומים בהם פועלת הקרן, הוחלט להעמיק את התמיכה ואת מעורבות הקרן במיזמים קיימים ונבחרים. על כן מעתה לא יתקבלו פניות מקוונות דרך האתר.
אנו מודים על שיתוף הפעולה.